بازدید سرپرست حجاج ایرانی از ستاد اجرایی حج 

سرپرست حجاج ایرانی ازستاد اجرایی حج درمکه مکرمه بازدید و با مسئولان واحدهای مختلف گفتگوکرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با حضوردرستاد اجرایی حج درمکه مکرمه با مسئولان واحدهای مختلف گفتگو کرد و با فعالیت های آنان آشنا شد.
دراین بازدید که آقای محمدی ، رئیس سازمان حج و زیارت و تنی چند از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری ، نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت را همراهی می کردند مسئولان واحدهای ستاد اجرایی حج در مکه مکرمه از فعالیت حوزه مسئولیت خود و نحوه ارائه خدمات به زائران گزارش دادند.
سرپرست حجاج ایرانی در بازدید از واحد بازرسی و ارزشیابی ، لزوم اطلاع رسانی در خصوص فعالیت این واحد را به زائران و دست اندرکاران حج یادآور شد و گفت: مشکلاتی که منعکس می شود باید با تعامل و پیگیری هرچه سریعترمسئولان ستاد حج و بعثه مقام معظم رهبری رفع شود.
برپایه این گزارش، درادامه این بازدید آقای ناصرحویزاوی معاون ستاد مکه درباره وظایف مدیران و کارگزاران حج ، نحوه نظارت برقراردادهای منعقد شده با شرکت های سعودی و برنامه های مکاتب 8 گانه در منا توضیحاتی ارائه کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین  دربازدید از دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان و واحد های پشتیبانی و نقل ترددی و بین شهری ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده ، در خصوص رسیدگی به اسناد مالی ، پاسخگویی به مراجعان و اجرای دقیق برنامه های نقل ترددی در ایام تشریق تذکراتی داد.    
دربازدید نماینده ولی فقیه از واحد راهنمایان  حجاج ایرانی نیز صحبت الله رحمانی مسئول این واحد به بیان نحوه استفاده از نرم افزار زائریار پرداخت و با اشاره به اینکه در 13 نقطه در اطراف بیت الله الحرام و داخل آن به زائران خدمات ارائه می شود، گفت: دراین 13 نقطه از  156 نفر در شبانه روز به صورت شیفت برای خدمات رسانی به زائران گم شده و بازگرداندن آنها به کاروان هایشان استفاده     می شود. 
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکرنیز با اشاره به فعالیت های رو به جلو در حوزه الکترونیک در مجموعه حج ابراز امیدواری کرد درموسم حج امسال بویژه ایام تشریق بهتر ازسال گذشته عمل شود .
سرپرست حجاج ایرانی همچنین در بازدید از واحد مدیریت بحران، گزارش کارهای انجام شده را از ساختار و دسته بندی تعریف شده درخصوص بحران های احتمالی در حج استماع و برلزوم توجه به شیوه برخورد با بحران و آموزش دست اندرکاران و زائران تاکیدکرد.
نماینده ولی فقیه آسیب شناسی بحران های گذشته و مستند سازی و نهادینه کردن مسیرهای درست در برخورد با بحران های احتمالی را ضروری  و توجه به محور پیشگیری از بحران را مهم خواند.
این گزارش حاکیست دربازدید از واحد رایانه سازمان حج و زیارت به اخذ حدود 85000 هزار روادید تا به امروز برای زائران حج 97 اشاره شد  وسرپرست حجاج ایرانی  در گفتگو با مسئول و کارکنان تیم وزارت امور خارجه کشورمان از خدماتی که ماموران کنسولی در مدینه و مکه به زائران ایرانی ارائه می دهند، مطلع شد. 
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در پایان این بازدید تاکید کرد : همکاری گروههای کارشناسی بعثه و سازمان حج و زیارت و پرهیز از موازی کاری می تواند  به برداشتن گام های جدی تردر مسیر حل مشکلات و ارائه خدمات بهتر به زائران منجر شود.
 
نظرات کاربران